Bu haber 16767 kez okundu / 12.12.2018

Kaplumbağa Define İşareti ve Çözümü, Kaplumbağa İşareti Neyi Simgeler, Kaplumbağa Define İşaretini Hangi Medeniyetler Kullanır, Kaplumbağa İşaretini Nerelerde Yaparlar, Oyma Ve Kabartma Kaplumbağa Sembolü

KAPLUMBAĞA DEFİNE İŞARETİ

Kaplumbağa İşareti: İster oyma ve isterse kabartma resim olsun; kaplumbağanın şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa, bize hazinenin olduğu yeri, yönü hakkında bilgi verir. Kaplumbağanın üzerindeki işaretler, etrafındaki işaretler, kaplumbağanın yönü, ayaklarının yönleri çok dikkatli incelenmelidir. Aşağıda verilen kaplumbağa çizimleri de birbirinden farklı olup hepsinin anlamları değişik olayları ifade eder. Etraftaki düz bir taşın altında gömü olabilir.

1- Kaplumbağa dinsel bir öge olup sırtında altıgen oluşu ile sonsuzluğu vurgulamaktadır. Kaplumbağanın gösterildiği her alanda mutlaka bir tünel, dehliz veya uzun giden bir mağara vardır.

2- Kaplumbağa çok büyükse malı altındadır. Taş yığma mezar olup Lidyalılara aittir.

3- Kafası kabuğunun altında ise sert bir cisimle kırılması önerilir. İçinden çıkması muhtemel 3 adet yumurtaya benzer cisim atılmamalı. Değerlidir.

4– Kaplumbağanın geliş veya gidiş istikametinde su pınar,kaynak aranmalı ve bu su kaynaklarının önünde kesme düz bir taş var ise altına bakılmalı.

5- kaplumbağalar 2 ye ayrılır su kaplumbağası kara kaplumbağası; su kaplumbağasının kuyruğu vardır yüz metre arasın kuyu vardır. kara kaplumbağasının ise kuyruğu yoktur en fazla 9 metre civarında oda mezarı vardır “kabartma ise” yunanlılardan kalmadır.

6- Tüm şifreler kabukta saklıdır genel olarak bölgenin coğrafyasını anlatır kısacası tamamen haritadır. emarenin hangi bölgede olduğunu buradan anlaşılmaktadır, çok meşakkatli iş olup uzmanları tarafından çözülebilir.

7–  Eski köy evleri arasına yapılmış kaplumbağa  şahıs parasıdır, baktığı evin parasını temsil eder  para evin dışında avludadır.  çok fazla derin olmamak kaydıyla  ortalama  1 metreden mebla alınır.

8- Kaplumbağa olan kayada mutlaka küçük oyma vardır, bu bazen kaplumbağanın önünde bazen yan tarafındadır, küçük oyma varsa mezardır mezar oyma tarafında olur.

 

 

KAPLUMBAĞA NEYİ SİMGELİYOR?

Kaplumbağa işareti çevreye duyarlı işarettir bazen tüm coğrafyayı anlatırken bazende tam karşısında statü yüksek mezarların habercisidir. özellikle sırtındaki haç ve diğer oymalar burada değerli isimlere ait mezarları olduğunu söyler.

Eski çağlardan bu yana her hayvanın her medeniyete göre farklı ritüelleri vardır önemli olan bu farklılığı yakalayabilmektir, öncelik kaplumbağanın dönemi ve hangi medeniyet insanları tarafından işlendiğidir.

Bu açıdan bakarsak bizdeki kaplumbağa neleri çağrıştırıyor? Kaplumbağa en başta azmin zaferini çağrıştırıyor. 1. 2. ve 3. işaret şeklinde birbirine bağlı şifrelerle donatılmış olabilir. bu durumda bizi zorlu bir mantık muhasebesi beklemektedir kuru dere ve deve tüyü rengi tepeler her zaman şifreler arasında yerini almaktadır.

Kaplumbağa evini sırtında taşıyan bir hayvandır. Kimseye muhtaç olmayan ve dünya malı altında da ezilmeyen bir varlıktır bu yönünü dikkate alırsanız hiç ummadığınız bir dikili taşın yada ana kayanın altında parası olabilir, özellikle belirgin kayaların dibine zula edilmiş hediye aranmalıdır.

Kaplumbağa bilgeliğin sembolüdür. Uzun yaşayanın tecrübesi de çok olur. Hayatı bir kitap gibi okuyabilen insanlar, yaşadıklarından da ders çıkarmışlarsa bilge olurlar. Kaplumbağa da uzun yaşamı sayesinde insanlar tarafından bilgeliğin sembolü olarak kabul edilmiştir. kaplumbağa işaretinin emaresine ancak bilgi sahibi kişiler ulaşabilir.

Genel itibarıyla su kaya ve toprak üçgeninin bir arada olduğu yerlerde kapak aranmalıdır. bu durumu direk verebileceği gibi yardımcı ikincil işaretler sayesinde verebilir. örnek bir yılan figürü

Kaplumbağa aynı zamanda sadakatin sembolüdür. Romalılar yaptıkları yeminlere sadık olacaklarını kaplumbağa figürü kullanarak muhataplarına anlatırlarmış ve bunu sırtındaki haç hac figürleriyle teyit edilmiştir. ( dikkat tılsımlıdır)

 

 Bu Habere Yorum Yap